MENU
AAA

O firmie

Kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych (System ETICS), w skład którego wchodzą kleje do styropianu, styropian, siatki, grunty, tynki i farby.

Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży.


SprawdźGDZIE KUPIĆ

Termo Organika - lider izolacji styropianowych

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Założona w 1997 roku w Mielcu, od ponad 25 lat dostarcza odbiorcom najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Dzięki sukcesywnemu rozwojowi, a także konsekwentnie prowadzonym inwestycjom w jakość i poprawę właściwości naszych produktów jesteśmy od wielu lat liderem na polskim rynku ociepleń ze spienionego polistyrenu – EPS.

Termo Organika w liczbach:

 • ponad 25 lat historii i doświadczeń,
 • 5 zakładów produkcyjnych,
 • ponad 250 zatrudnionych,
 • ponad 50 najwyższej jakości produktów,
 • ponad 15.000.000 m2 ociepleń sprzedawanych rocznie (piętnaście milionów metrów kwadratowych),
 • kadra 29 wysoko wykwalifikowanych doradców w każdym regionie Polski,
 • 5 nowoczesnych laboratoriów zakładowych.

Termo Organika = jakość

Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), uzyskane po raz pierwszy w 2006 roku, potwierdzają najwyższą jakość naszych produktów. Nieprzerwanie od ponad dekady są gwarancją dla klientów, że ocieplenie na bazie płyt styropianowych marki Termo Organika spełnia wszystkie deklarowane parametry i zapewnia odpowiedni poziom izolacyjności budynku. Podstawowym warunkiem otrzymania Rekomendacji jest dobrowolne poddanie się niezależnym, cyklicznym kontrolom wyrobów, których próbki, bez wiedzy producenta, są pobierane bezpośrednio z rynku – z hurtowni, składów budowlanych lub z placów budowy. Warunkiem utrzymania Rekomendacji są pozytywne wyniki wszystkich badań kontrolnych.

Termo Organika nieprzerwanie od ponad 10 lat posiada na swoje wyroby izolacyjne Rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej i jest jedynym producentem styropianu posiadającym te dokumenty przez tak długi czas. Jednym z warunków utrzymania Rekomendacji jest dobrowolne poddanie się cyklicznym kontrolom certyfikowanych laboratoriów badawczych.

Jesteśmy członkiem European Manufacturers of Expanded Polystyrene (EUMEPS), wpływowej organizacji zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Termo Organika – promotor budownictwa energooszczędnego i pasywnego

Od 2002 roku, dzięki ścisłej współpracy z inżynierami z firmy BASF, dostarczamy na rynek najcieplejszy styropian grafitowy – TERMONIUM. W swojej ofercie posiadamy produkty pozwalające na ocieplenie budynków energooszczędnych i pasywnych od fundamentów po dach. Naszymi płytami styropianowymi z dodatkiem grafitu ocieplone zostały:

 • budynek Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku,
 • pierwsza w Polsce sportowa hala pasywna w Słomnikach pod Krakowem,
 • pierwszy na świecie kościół pasywny w Nowym Targu,
 • modelowy dom pasywny w Smolcu pod Wrocławiem, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej otrzymał certyfikat Instytutu Passiv Haus z Darmstadt,
 • budynek pierwszej w Polsce pasywnej szkoły w Budzowie na Dolnym Śląsku.

Termo Organika – laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień

W 2019 roku, po raz kolejny z rzędu, Termo Organika otrzymała najważniejszą złotą statuetkę Budowlanej Marki Roku w kategorii „Styropian”. Również nasz Kompletny System Ociepleń jest doceniany przez rynek budowlany. W 2019 r. otrzymał srebrną statuetkę w kategorii „Kompleksowe Systemy Ociepleń”.

Ósmy raz z rzędu, Termo Organika otrzymała w 2019 r. Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii „Producenci Styropianu”. Od lat produkty Termo Organiki cieszą się uznaniem wśród klientów, praktyków z branży oraz instytucji międzynarodowych. Termo Organika należy do wpływowej organizacji EUMEPS, zrzeszającej najważniejsze stowarzyszenia i producentów styropianu z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.

W ubiegłych latach Termo Organika wyróżniana była m.in.

 • tytułem Budowlanej Marki Roku w latach 2007, 2008, 2010, 2014-2018
 • Certyfikatem Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości,
 • tytułem Laureata Programu Promocji Jakości przyznawanym przez Europejską Kapitułę Jakości i Ekologii (2008, 2009, 2010),
 • nagrodą Orły Polskiego Budownictwa 2008 w kategorii Producenci Materiałów Budowlanych,
 • wyróżnieniem Złotej Siódemki Branży Budowlanej w kategorii najlepsze izolacje.

Wsparcie dla sztuki i młodych twórców

Termo Organika znana jest z niezwykłych przedsięwzięć promujących sztukę oraz jej młodych twórców. Organizowaliśmy ogólnopolskie konkursy, m.in. na rzeźbę Lecha Wałęsy ze styropianu, nawiązując do wykorzystania tego materiału w czasie pierwszej Solidarności, konkurs „Termo Organika Gaudi Projekt”, którego ideą przewodnią było promowanie termomodernizacji jako metody na efektywne pod względem oszczędzania energii oraz efektowne pod kątem estetycznym odświeżenie, a także unowocześnianie smutnych, szarych polskich osiedli. Organizujemy i wspieramy różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, m.in. plenery, wystawy czy wernisaże.

Działalność charytatywna

W 2004 roku wprowadziliśmy w życie model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej. Prosta metoda przekazywania jednego grosza z każdego metra sześciennego styropianu pozwala udzielać pomocy instytucjom działającym w szczytnych celach. „Nasza metoda” pozwala znaleźć fundusze na lokalną dobroczynność bez uszczerbku dla innych prospołecznych projektów. Sprzedaż kliku milionów paczek styropianu Termo Organiki zapewnia zebranie znaczącej kwoty, która wspiera trzy ośrodki społeczne na terenie kraju. Każdego, kto chciałby wesprzeć podopiecznych ośrodków w Krakowie, Mielcu lub Stoku Lackim zachęcamy do odwiedzenia stron:
http://parkowa12.krakow.pl/o-nas/kontakt/,
http://www.soswstoklacki.pl/kontakt/
http://www.powiat.mielec.pl/soswmielec/index.htm.

Informacja o strategii podatkowej

Informacja o realizowanej strategii podatkowej sporządzona zgodnie z art. 27c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za rok podatkowy 2020
pdf Informacja o strategii podatkowej za rok 2020

Informacja o realizowanej strategii podatkowej sporządzona zgodnie z art. 27c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za rok podatkowy 2021
pdf Informacja o strategii podatkowej za rok 2021

Informacja o realizowanej strategii podatkowej sporządzona zgodnie z art. 27c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za rok podatkowy 2022
pdf Informacja o strategii podatkowej za rok 2022

Wybierz miejscowość, aby zobaczyć dane zakładu produkcyjnego.
Kraków
Pyrzyce
Rypin
Siedlce
Głogów
Mielec
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS