MENU
AAA

Termo Organika na super falach

Termo Organika na super falach

2022-04-08

Termo Organika została partnerem opiniotwórczego RADIA 357, które tworzy kultowy zespół radiowców z Markiem Niedźwieckim, Kubą Strzyczkowskim oraz Marcinem Łukawskim na czele. Największy w Polsce producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń będzie aktywnie wspierał audycje związane z zagadnieniami ekologii oraz ochrony środowiska naturalnego.

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie to nie moda, ale konieczność wobec pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz rosnących cen energii, ciepła i wody. Lider rynku ociepleń od lat w różny sposób promuje energooszczędne rozwiązania w budownictwie, m.in. termomodernizację budynków jako skuteczny i ekonomiczny sposób na ograniczenie zużycia energii i emisji CO2 do atmosfery.

- Współpraca z prestiżową rozgłośnią i jej wyjątkowymi twórcami to dla naszej firmy wielki zaszczyt, ale również świetna okazja do zwiększania świadomości, gdzie leży źródło smogu i w jaki sposób najefektywniej działać na rzecz jego ograniczenia. Mimo utartych przekonań największymi trucicielami powietrza w Polsce nie są wcale samochody czy przemysł, ale nieocieplone budynki ogrzewane za pomocą przestarzałych pieców, w których spala się niskiej jakości materiały – mówi Witold Rams, wiceprezes i członek zarządu Termo Organiki. - Kompleksowa termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji zanieczyszczeń oraz największe ograniczenie zapotrzebowania na energię.

Termo Organika od lat wspiera ideę energooszczędności w budownictwie w Polsce m.in. organizując ogólnopolskie kampanie społeczne, np. „Termodernizacja najlepszy sposób na smog” prowadzoną wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Jej ambasadorką była popularna dziennikarka Omenaa Mensah. Styropian Termo Organiki został wykorzystany przy ociepleniu pierwszego w Polsce certyfikowanego domu pasywnego w Smolcu pod Wrocławiem. Grafitowe płyty styropianowe Termo Organiki ociepliły również pierwszą energooszczędną świątynię im. Jana Pawła II w Nowym Targu, pierwszą sportową halę pasywną w Słomnikach oraz pierwszą pasywną szkołę podstawową w Budzowie.

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke. Na początku kwietnia 2022 r. zespół uruchomił Twoje 357. To platforma podcastowa, umożliwiająca dostęp do prawie 3 tys. odcinków audycji i podcastów. Obecnie to ponad 4 tys. godzin treści audio. Codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych propozycji.

Termo Organika - Radio 357 - współpraca

 

Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS