MENU
AAA

Biblioteczka

Izolacja wykonana dobrej jakości styropianem zapewnia komfort termiczny użytkownikom ocieplonego budynku. Termomodernizacja redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku, dlatego jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz ograniczenie smogu. Świadczy o tym fakt, że nowo powstające budynki mieszkalne są w większości energooszczędne, a do ich ocieplenia wykorzystywane są solidne grubości i najcieplejsze odmiany styropianu, czyli grafitowe. Warto pamiętać, że kwota zainwestowana w ocieplenie domu grafitowym styropianem zwróci się, a budynkowi na długie lata zapewni solidną ochronę przed surowymi warunkami atmosferycznymi.
Przed przystąpieniem do prac ocieplania ścian zewnętrznych „starego” domu wymaga się bardzo dokładnego sprawdzenia powierzchni ścian (podłoża), do których będą klejone płyty styropianowe lub inny rodzaj materiału izolacyjnego.
Termo Organika, lider wśród producentów styropianu i producent Kompletnego Systemu Ociepleń przedstawia kompendium wiedzy na temat ocieplania ścian zewnętrznych.
Płyty styropianowe to obecnie najczęściej wybierany materiał termoizolacyjny wykorzystywany w budownictwie. Kilkadziesiąt lat stosowania styropianu w budownictwie, potwierdziły jego wysoką skuteczność, a duża trwałość i zachowanie swoich niezmiennych właściwości w czasie, to kolejny mocny argument i bardzo dobre perspektywy dla styropianu w „budownictwie przyszłości”.
Decyzja o dociepleniu ścian to dopiero początek całego procesu. Kolejny krok to wybór materiałów, przy pomocy których stworzymy estetyczną, efektywną i trwałą ochronę cieplną naszego domu.
Tajemnica wyjątkowych osiągnięć w zakresie oszczędności energii w budownictwie tkwi w powiązanych systemach ocieplania budynków, wykorzystujących styropian.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS