MENU
AAA

CZYSTE POWIETRZE

Najważniejsze założenia rządowego programu „Czyste Powietrze”

- znaczące ograniczenie emisji szkodliwych substancji,
- poprawa efektywności energetycznej domów wolnostojących w Polsce.

Program pozwala uzyskać dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej budynków. Wykorzystując program „Czyste Powietrze” wspólnie z Termo Organiką przyczyniasz się do tego,  że Twój dom będzie zużywał mniej energii, a Ty zapłacisz mniejsze rachunki za ogrzewanie!

Dlaczego warto skorzystać z programu „Czyste powietrze”?

Dzięki temu, że przystąpisz do programu „Czyste Powietrze” w oczywisty sposób zyskuje Środowisko Naturalne, ponieważ termomodernizacja to najlepszy sposób na smog, ale zyskuje także Twój rodzinny budżet. Jak to możliwe?

Kompleksowa termomodernizacja, w której wykorzystasz energooszczędne urządzenie grzewcze, pozwala na największą redukcję emisji zanieczyszczeń oraz największe ograniczenie zapotrzebowania na energię. Koszty eksploatacyjne spadają wtedy diametralnie i oszczędzasz najwięcej!

Pamiętaj, że już samo ocieplenie budynku wysokiej jakości styropianem, w połączeniu z wymianą okien, pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie nawet o 74%! Ale to nie wszystko - komfort spędzania zimowych wieczór w ciepłym i przytulnym domu jest bezcenny!

Kto i ile środków może pozyskać z programu?

Program „Czyste Powietrze” jest dla wszystkich właścicieli lub współwłaścicieli domów, które wymagają przeprowadzenia termomodernizacji i których roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł. Jeśli znalazłeś się w tym gronie koniecznie wykorzystaj tę szanse, możesz otrzymać dofinansowanie na trzy przedsięwzięcia:
1. Docieplenie domu, wymianę okien i drzwi, audyt energetyczny i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (w tym zakresie można wybrać więcej niż jeden cel) – maksymalnie 10 tys. zł
2. Wymianę starego urządzenia grzewczego na pompę ciepła (powietrzną lub gruntową) – maksymalnie 25 tys. zł,
3. Wymianę starego urządzenia grzewczego na inne źródło ciepła niż pompa lub na kotłownię gazową – maksymalnie 20 tys. zł.

Co należy zrobić?

Aby zdobyć rządowe dofinansowanie na termomodernizację należy zarejestrować się na Portalu Beneficjenta na stronie Twojego regionalnego WFOŚiGW albo złożyć wniosek w serwisie gov.pl lub w banku, jeśli wnioskujesz o kredyt. Do wypełnionego wniosku musisz dołączyć zaświadczenie wydawane przez Prezydenta Miasta, Burmistrza lub Wójta.

Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcje jak krok po kroku złożyć wniosek

Ulga termomodernizacyjna?

To jeszcze jeden sposób na dofinansowanie termomodernizacji Twojego domu! Uwaga nawet o 53 tysiące złotych możesz zmniejszyć koszty remontu swojego domu wykorzystując ulgę termomodernizacyjną w rozliczeniu swojego rocznego PITa!

Ulga termomodernizacyjna istniejąca od stycznia 2019 roku pozwala odliczyć od podstawy obliczania opodatkowania wszystkie koszty poniesione na termomodernizację domu, czyli: materiały budowlane, niezbędne urządzenia oraz usługi.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące ulgi termomodernizacyjnej.

Tutaj znajdziesz wytyczne Ministerstwa Finansów dotyczące zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej.

Sprawdź swój dom i wylicz wymaganą grubość izolacji

DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS