Wzornik kolorów

PRZYDATNE NARZĘDZIAWzornik kolorów

Wzornik kolorów pozwoli Ci w łatwy sposób dopasować kolor Twojego tynku. Wybierz odpowiedni kolor aby uzyskać więcej informacji.

Jak właściwie dobrać kolor elewacji?

Odpowiednio dobrane kolory elewacji uwydatniają walory architektoniczne budynku, będą budować prestiż jego mieszkańców i w oczywisty sposób będą pozytywnie oddziaływać na otoczenie. Pamiętaj jednak, jeśli nie trafisz z kolorem, możesz zepsuć walory estetyczne domu, a także humor rodziny i sąsiadów na długie lata. Na szczęście jest kolor, który sprawdza się niemal zawsze – jest to szary kolor elewacji. W Polsce dotychczas mieliśmy „różnokolorowość”, ale od niedawna najczęściej obserwujemy domy z szarą elewacją.

Najbardziej popularnym wyborem staje się elewacja biało szara, łącząca biel w różnych odcieniach z elementami fasady w odcieniach szarości. Co ważne, elewacje biało szare idealnie pasują praktycznie do każdego koloru dachu, ram okien czy drzwi. Zarówno grafitowa elewacja domu, jak i biała z dodatkowym przełamaniem szarości czy też jasnoszara elewacja są świetne w optymalnym utrzymaniu. Warto podkreślić fakt, że ten zestaw kolorystyczny perfekcyjnie komponuje się z architekturą otoczenia, a to jeden z głównych wyznaczników koloru tynku na elewację.