MENU
AAA

Termo Organika z Omenaa Foundation dla potrzebujących

Termo Organika z Omenaa Foundation dla potrzebujących

2023-02-02

Fundacja Omeny Mensah uruchomiła wiosną 2022 Rio Edu Centrum - ośrodek edukacji i wsparcia dla mam i dzieci z Ukrainy oraz pomogła w adaptacji byłej szkoły w Grzybowie w nowoczesny ośrodek dla bezdomnych zwierząt. Termo Organika, partner fundacji, wsparła projekty dostarczając najlepsze farby, którymi pomalowano centrum oraz styropiany, kleje i tynki do termomodernizacji schroniska, które zapewnią komfort cieplny oraz ograniczą koszty ogrzewania.

Termo Organika to długoletni partner fundacji, który wspiera projekty Omenaa Foundation nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W 2022 roku największy producent styropianu wsparł fundacje przy dwóch ważnych projektach prospołecznych.

Solidarni z Ukrainą

Utworzone przez Omenaa Foundation Rio Edu Centrum zapewnia najmłodszym Ukraińcom opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogów oraz wsparcie psychologów i animatorów. Ukrainki znajdują w ośrodku poradę prawną, poradę lekarską oraz pomoc w znalezieniu pracy. W placówce pracuje doświadczony zespół specjalistów z Polski i Ukrainy. Nowoczesny, komfortowy ośrodek składa się z pięciu sal edukacyjnych dla dzieci oraz dwóch pomieszczeń. Termo Organika zapewniła swoje najlepsze farby do pomalowania ośrodka, który mieści się na powierzchni blisko 500 m kw. w specjalnie do tego celu zaadoptowanych pomieszczeniach biurowych Parku Rozwoju przy ulicy Konstruktorskiej 12 w Warszawie.

Ciepło i komfort dla bezdomnych zwierząt

Kompleksowo remontowany od lata ośrodek w Grzybowie zagwarantuje przyjazne warunki dla czworonogów, m.in. brak klatek na rzecz wydzielonych boksów wewnątrz budynku, punkt weterynaryjny oraz specjalny sprzęt rehabilitacyjny. Co ważne placówka w nadzwyczajnych sytuacjach pełnić może również „funkcje hotelowe” zapewniając schronienie potrzebującym.
- Ocieplenie budynku styropianem Termo Organiki zapewni odpowiednią temperaturę jego wnętrz zarówno zwierzętom jak i gościom oraz pracownikom ośrodka. - mówi Artur Dzieniszewski, twórca ośrodka i współpracownik Omenaa Foundation. Największy producent styropianu od niemal dekady współpracuję z fundacją Omeny Mensah, wspierając organizację w różnych projektach prospołecznych.

Szkoła dla dzieci ulicy w Ghanie

Otwarcie KIDS HAVEN SCHOOL odbyło się w jesienią 2021 r. Omenaa Mensah zebrała fundusze i zrealizowała swój odważny pomysł budowy szkoły dla dzieci ulicy w Temie, oddalonej od Warszawy o ponad 8000 km. Budynek szkoły o powierzchni 1500 m2 kryje w sobie 6 klas lekcyjnych, salę komputerową, bibliotekę, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne i socjalne oraz cztery pomieszczenia pomocnicze, noclegowe dla wolontariuszy z Polski. Ryzykowny i wydawałoby się szalony projekt został zrealizowany dzięki ciężkiej pracy i determinacji pomysłodawczyni, która potrafiła również zachęcić do działania i współpracy firmy i instytucje. Termo Organika, największy producent styropianu wspierał budowę szkoły w Ghanie m.in. aktywnie angażując się w pomoc i różnego rodzaju projekty „Omenaa Foundation” odpowiedzialnej za inwestycje w Afryce. Do budowy szkoły użyto najlepszych materiałów budowlanych, a do jej pomalowania zostały również wykorzystane farby Termo Organiki.

- Termo Organika to firma wrażliwa społecznie, to lojalny partner fundacji. Wspiera w różny sposób nasze projekty nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Firma wspomagała również budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie, którą stworzyła moja fundacja – mówi Omenaa Mensah, prezeska Omenaa Foundation.

Przeciw smogowi

Omenaa Mensah aktywnie zaangażowana w ogólnopolską kampanię społeczną Termo Organiki oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”. Dziennikarka pomagała promować idee m.in. raport zawierający dowody i wyliczenia z których wynika, że kompleksowa termomodernizacja (ocieplenie budynku oraz wymiana kotła) gwarantuje najbardziej znaczącą redukcję emisji trujących zanieczyszczeń do atmosfery oraz zwiększa efektywność budynku przez co jest w 100% ekonomicznie uzasadniona. W ramach kampanii Omenaa włączyła się w akcje, które promowały kampanię i idee termomodernizacji, m.in. wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa i Termo Organiką sadziła w stolicy drzewa niwelujące smog oraz edukowała dzieci i młodzież, np. w przedszkolach czy mediach społecznościowych.
- Antysmogowa kampania społeczna to nie tylko odpowiedź na współczesne potrzeby sektora budowlanego, ale przede wszystkim polskiego społeczeństwa zagrożonego zanieczyszczeniem powietrza. Nawet w ostatnich dniach media znów podnosiły temat alarmu smogowego i jakości powietrza niemal w całej Polsce – mówi Omenaa Mensah.

„Czarno to widzę”

To tytuł komedii, która była grana na deskach teatrów w różnych miejscach Polski. Pomysłodawczynią i realizatorką przedsięwzięcia był nie kto inny jak Omenaa ze swoją fundacją, która do współpracy zaprosiła plejadę polskich aktorów. Sztuka „Czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani” w zabawny sposób porusza ważne zagadnienia dotyczące tolerancji w naszym kraju. Za propagowanie w społeczeństwie postaw otwartości, równości i tolerancji spektakl został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Znaczna cześć dochodu ze sprzedaży biletów wspierała budowę szkoły w Ghanie.

Omenaa dla Domu Dom Dziecka

Największy producent styropianu od niemal dwóch dekad wspiera Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie. Omenaa wspólnie z pracownikami Termo Organiki wielokrotnie odwiedzała ośrodek, m.in. w Dzień Dziecka hojnie obdarowując wychowanków i ich małoletnie mamy. Co warte podkreślenia, prezes fundacji również aktywnie uczestniczyła w remoncie krakowskiego ośrodka i również wspólnie z pracownikami firmy pomalowała farbami Termo Organiki pomieszczenia domu dziecka. Termo Organika i Omenaa Foundation posiadają doświadczenie w niesieniu pomocy. Mimo zapowiadanej recesji w 2023 r. obydwa podmioty już zapowiedziały pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS