MENU
AAA

Termo Organika i Tomasz Kuchar promują budownictwo energooszczędne

Termo Organika i Tomasz Kuchar promują budownictwo energooszczędne

2020-02-18

Tomasz Kuchar, wielokrotny rajdowy i rallycrossowy mistrz Polski stawia na najwyższej jakości rozwiązania m.in. dlatego dołączył do grona ambasadorów Termo Organiki, największego producenta styropianu. Liderzy swoich branż planują w 2020 roku działania promujące energooszczędne rozwiązania w budownictwie, które w znaczący sposób ograniczają smog oraz gwarantują oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu.

Od 3 lat wspólnie z Omeną Mensah, naszą wieloletnią ambasadorką marki oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, prowadzimy kampanię społeczną „Termomodernizacja to najlepszy sposób na smog”. Problem smogu to ogromne zagrożenie dla każdego z nas. Między innymi dzięki wspólnej kampanii coraz więcej osób ma świadomość, że nieocieplone lub bardzo słabo ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli środowiska naturalnego. Zużywają za dużo energii potrzebnej do ogrzewania, która powstaje najczęściej w wyniku spalania miernej jakości paliwa w niewydajnych kotłach. Kampania informacyjno-edukacyjna ma na celu popularyzację idei termomodernizacji, jako jednego z najlepszych i najprostszych sposobów ograniczających smog. To inwestycja przede wszystkim w zdrowie nasze, ale także i przyszłych pokoleń. Ogromnie cieszymy się, że w tym roku nasze działania dodatkowo wesprze Tomasz Kuchar, niekwestionowany mistrz kierownicy i autorytet motoryzacji.

Zarówno przemysł motoryzacyjny, jak i budowalny coraz mocniej stawia na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Wpływają one pozytywnie zarówno na naszą planetę, jak i kieszeń właściciela domu, który oszczędza na ogrzewaniu. Po prostu mniej wydajemy na paliwo, które zasila samochód czy system ogrzewający dom. Przemysł motoryzacyjny odchodzi od silników spalinowych stawiając na pojazdy zasilane tzw. zieloną energią. Na każdym z nas spoczywa obowiązek dbania o nasze środowisko, a przede wszystkim o to, czym oddychamy, zarówno my, jak i nasi najbliżsi.
Tomasz Kuchar
Ambasador Termo Organiki

Już dziś możemy powiedzieć, że w planach jest wiele wspólnych wydarzeń, które nie tylko przyniosą mnóstwo pozytywnej adrenaliny, ale również umożliwią pozyskanie bardzo pożytecznej wiedzy, m.in. konkurs w mediach społecznościowych dotyczący wiedzy z zakresu energooszczędności w przemyśle motoryzacyjnym, jak i budownictwie. Warto śledzić na bieżąco kanały Termo Organiki w mediach społecznościowych, ponieważ do wygrania będą atrakcyjne nagrody, w tym przejażdżka na torze z Kucharem, ale to nie wszystko!

Więcej informacji podamy już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu z backstage’u sesji zdjęciowej z udziałem Tomasza Kuchara.

Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS