MENU
AAA
Papa podkładowa TERMONIUM SELFA S3

Papa podkładowa TERMONIUM SELFA S3

Papa asfaltowa na osnowie z włókniny szklanej, modyfikowana SBS. Przeznaczona do izolacji pokryć dachowych jako warstwa podkładowa.

Normy zharmonizowane: EN 13707:2004+A2:2009

Termo Organika

Sprawdź, gdzie kupić nasze produkty

TERMONIUM SELFA S3 jest podkładową samoprzylepną papą asfaltową na osnowie z włókniny szklanej o odpowiedniej gramaturze. Pokryta obustronnie wodoszczelną kompozycją mas bitumicznych modyfikowanych elastomerem SBS. Odpowiednio dobrany skład komponentów zapewnia stabilizację i chroni strukturę papy. Wierzchnia strona jest pokryta folią termotopliwą. Spodnia strona pokryta jest usuwalną folią zabezpieczającą. Kombinacja taka powoduje, że papa TERMONIUM SELFA S3 umożliwia klejenie papy do podłoża i zachowuje swoje właściwości na wiele lat eksploatacji. Zachowuje elastyczność i odporność w niskich temperaturach.

Dane techniczne

Grubość2,7 mm ± 12%
Osnowawłóknina szklana
Masa asfaltowabitum modyfikowany elastomerem SBS
Strona wierzchniafolia termotopliwa
Strona spodniausuwalna folia zabezpieczająca
Zakład podłużny80 mm
Wymiary rolki10,0 x 1,0 m
Waga rolki34,8 kg
Ilość rolek na palecie36
Ilość m2 na palecie360

Zastosowanie

Do wykonywania pokryć dachów o niewielkim kącie nachylenia, jako podkładowa warstwa hydroizolacji. Stosowana do wykonywania nowych pokryć dachowych oraz do naprawy istniejących dachów wymagających renowacji. Warstwa hydroizolacji wykonana z papy TERMONIUM SELFA S3 w układzie wielowarstwowym zapewnia wieloletnią ochronę warstw stosowanych w przegrodzie dachu płaskiego. Zabezpiecza izolację termiczną i wnętrze budynku przed zawilgoceniem.

Wykonanie

Mocuje się spodnią stroną do podłoża (podłoże betonowe i drewniane odpowiednio zagruntowane, podłoża z polistyrenu EPS i XPS nie należy gruntować), rozwijając i usuwając folię zabezpieczającą. Następnie należy docisnąć do podłoża nie dopuszczając do zamknięcia powietrza i powstania pęcherzy. Zalecana temperatura układania minimum +10ºC. Zakład poprzeczny 12 cm.

Sposób wykonania poszczególnych etapów powinien być zgodny z projektem budowlanym i wymaganą dokumentacją wykonawczą.

Pakowanie, Przechowywanie, Transport

Rolki papy pakowane są na paletach w pozycji pionowej, zabezpieczone kapturem ochronnym z folii. Opakowania zbiorcze – palety oraz pojedyncze rolki opatrzone są etykietą zawierającą oznakowanie CE i wymagane informacje techniczne dotyczące wyrobu. Palety oraz pojedyncze rolki muszą być przechowywane pionowo na równym, płaskim podłożu. W trakcie przechowywania chronić papę przed wilgocią. W warunkach niskich temperatur papę należy przechowywać w temperaturze ok. + 5ºC minimum 6 godzin przed montażem.

Deklaracja właściwości użytkowych Papa podkładowa TERMONIUM SELFA(50KB)pdfpobierz
Karta techniczna Papa podkładowa TERMONIUM SELFA(66.53KB)pdfpobierz

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ

TERMONIUM PLUS fasada
TERMONIUM PLUS dach-podłoga
Wróć
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS