MENU
AAA

Ocieplenie ścian - styropian w Kompletnym Systemie

Ocieplenie ścian - styropian w Kompletnym Systemie

2019-05-13

kompletny system ociepleń

Ocieplenie budynku przyniesie spodziewane rezultaty tylko, jeśli cały system będzie pochodził od jednego producenta. Kompletny System Ociepleń Termo Organika to gwarancja jakości poszczególnych komponentów wchodzących w jego skład i oszczędności nawet o 63% na ogrzewaniu.

Decyzja o dociepleniu ścian to dopiero początek całego procesu. Kolejny krok to wybór materiałów, przy pomocy których stworzymy estetyczną, efektywną i trwałą ochronę cieplną naszego domu.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego styropianu na fasadę , pamiętajmy o starej doktrynie, że „co tanie to drogie”. Kierujmy się zaufaniem do producenta, wybierajmy produkty marek polecanych, sprawdzonych i rekomendowanych. Należy unikać materiałów o zaskakująco niskiej cenie, gdyż zaniżenie ceny nie wynika bynajmniej z troski producenta o wydane pieniądze klienta, ale jest wynikiem bardzo zaniżonej jakości oferowanego produktu, co ma później negatywne odzwierciedlenie w efektywności i trwałości całego ocieplenia.

Nie jesteśmy w stanie w składzie budowlanym metodą tzw. ”na oko” sprawdzić deklarowanych przez producenta parametrów technicznych styropianu. Do tego celu potrzebny jest profesjonalny sprzęt laboratoryjny, który pozwoli zweryfikować rzeczywiste wartości z tymi podanymi na opakowaniu. Dlatego zawsze warto zobaczyć na stronach internetowych producentów, czym ich produkty się wyróżniają, jakie mają parametry i czy posiadają odpowiednie Certyfikaty, Atesty i Rekomendacje. Zapoznajmy się z poradami producentów, których zamierzamy wybrać - to również dobra metoda na sprawdzenie profesjonalizmu firmy, jak również weryfikacja poprawności założonego rozwiązania.

Duże firmy takie jak Termo Organika, posiadają profesjonalne działy techniczne, również mobilne, służące poradą ekspertów w tematach związanych z ocieplaniem budynków.

Najbardziej odpowiednim i najczęściej wybieranym styropianem do ocieplenia ścian zewnętrznych jest grafitowy styropian (TERMONIUM PLUS fasada), którego współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) jest bardzo korzystny i wynosi 0,031W/mK. Jeśli już mamy wybrany styropian, to warto by cały system ociepleniowy pochodził od tego samego producenta. W skład kompletnych systemów ociepleń wchodzą materiały izolacyjne (styropian), kleje, tynki, zaprawy, grunty, siatki oraz farby zapewniające całościowe ocieplenie budynku. Użycie kompletnych systemów ociepleń pochodzących od jednego producenta w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem, daje gwarancję trwałości i funkcjonalności takiego ocieplenia przez wiele lat.
Nie należy oczywiście zapominać o okresowych przeglądach i najlepiej zlecić ich wykonanie fachowej ekipie.

Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS