MENU
AAA

Ocieplenie ścian - styropian w Kompletnym Systemie

Ocieplenie ścian - styropian w Kompletnym Systemie

05.03.2016

kompletny system ociepleń

Ocieplenie budynku przyniesie spodziewane rezultaty tylko, jeśli cały system będzie pochodził od jednego producenta. Kompletny System Ociepleń Termo Organika to gwarancja jakości poszczególnych komponentów wchodzących w jego skład i oszczędności nawet o 63% na ogrzewaniu.

Decyzja o dociepleniu ścian to dopiero początek całego procesu. Kolejny krok to wybór materiałów, przy pomocy których stworzymy estetyczną, efektywną i trwałą ochronę cieplną naszego domu.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego styropianu na fasadę , pamiętajmy o starej doktrynie, że „co tanie to drogie”. Kierujmy się zaufaniem do producenta, wybierajmy produkty marek polecanych, sprawdzonych i rekomendowanych. Należy unikać materiałów o zaskakująco niskiej cenie, gdyż zaniżenie ceny nie wynika bynajmniej z troski producenta o wydane pieniądze klienta, ale jest wynikiem bardzo zaniżonej jakości oferowanego produktu, co ma później negatywne odzwierciedlenie w efektywności i trwałości całego ocieplenia.

Nie jesteśmy w stanie w składzie budowlanym metodą tzw. ”na oko” sprawdzić deklarowanych przez producenta parametrów technicznych styropianu. Do tego celu potrzebny jest profesjonalny sprzęt laboratoryjny, który pozwoli zweryfikować rzeczywiste wartości z tymi podanymi na opakowaniu. Dlatego zawsze warto zobaczyć na stronach internetowych producentów, czym ich produkty się wyróżniają, jakie mają parametry i czy posiadają odpowiednie Certyfikaty, Atesty i Rekomendacje. Zapoznajmy się z poradami producentów, których zamierzamy wybrać - to również dobra metoda na sprawdzenie profesjonalizmu firmy, jak również weryfikacja poprawności założonego rozwiązania.

Duże firmy takie jak Termo Organika, posiadają profesjonalne działy techniczne, również mobilne, służące poradą ekspertów w tematach związanych z ocieplaniem budynków.

Najbardziej odpowiednim i najczęściej wybieranym styropianem do ocieplenia ścian zewnętrznych jest grafitowy styropian (TERMONIUM PLUS fasada), którego współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) jest bardzo korzystny i wynosi 0,031W/mK. Jeśli już mamy wybrany styropian, to warto by cały system ociepleniowy pochodził od tego samego producenta. W skład kompletnych systemów ociepleń wchodzą materiały izolacyjne (styropian), kleje, tynki, zaprawy, grunty, siatki oraz farby zapewniające całościowe ocieplenie budynku. Użycie kompletnych systemów ociepleń pochodzących od jednego producenta w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem, daje gwarancję trwałości i funkcjonalności takiego ocieplenia przez wiele lat.
Nie należy oczywiście zapominać o okresowych przeglądach i najlepiej zlecić ich wykonanie fachowej ekipie.

Wróć