MENU
AAA

Nowy rekord Polski ustanowiony! 50 skoków spadochronowych w jeden dzień

Nowy rekord Polski ustanowiony! 50 skoków spadochronowych w jeden dzień

2019-05-13

Tomasz Kozłowski, psycholog i doświadczony szkoleniowiec, a jednocześnie wybitny skoczek spadochronowy ustanowił nowy rekord Polski w ilości skoków oddanych jednego dnia. 22 czerwca 2017 r. skoczył ze spadochronem 50 razy. Poprzedni rekord kraju to 25 skoków. To osiągnięcie to również wspaniała akcja dobroczynna. Dla każdego skoku pozyskał sponsora, który przekazał pieniądze potrzebującej osobie. W sumie skoczkowi udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych. Największy producent styropianu w Polsce firma Termo Organika zaangażowała się w projekt i została sponsorem jednego ze skoków.

22 czerwca 2017 r. od 6.00 rano na lotnisku w Kazimierzu Biskupim w Wielkopolsce Tomasz Kozłowski skakał ze spadochronem, by pomóc osobom potrzebującym wsparcia i pomocy. Jeden skok zajmował średnio około 6-7 minut. Akcja zakończyła się po godzinie 17.00. Trzynasty skok, który wsparła Termo Organika, wykonał w towarzystwie komandosa Jednostki Specjalnej GROM. Fundusze ze skoku zostały przeznaczone na dwójkę niepełnosprawnych dzieci zmarłego niedawno komandosa tej elitarnej Jednostki.

- Ideę projektu dedykuję wszystkim polskim lotnikom, począwszy od pionierów, poprzez Cichociemnych spadochroniarzy Armii Krajowej, wszystkich pilotów, baloniarzy, miłośników sportów i aktywności lotniczych, aż po Generała Mirosława Hermaszewskiego oraz współczesnych bohaterów i śmiałków, którzy codziennie wzbogacają nas swoją odwagą - mówi Tomasz Kozłowski - Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego rekordu, pojedynczym ludziom oraz firmom.

Skoczek przygotowania do bicia rekordu rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Polegały one głównie na prowadzeniu zróżnicowanego treningu kondycyjnego, wzmacniającego organizm przed tak intensywnym wysiłkiem.

Rekordowe 50 skoków spadochronowych w jeden dzień - Termo Organika

Termo Organika popiera kolejne misje spadochronowe

W 2015 roku trzyosobowa załoga Polskiej Stratosfery, w której skład wchodził również Tomasz Kozłowski, wpisała się w historię europejskiej i światowej aeronautyki bijąc trzy rekordy wysokościowe. Skoczkowie wyskoczyli z największego w Polsce balonu na ogrzane powietrze na wysokości 10 600 metrów. Balon osiągnął rekordowy pułap ponad 11 kilometrów. Termo Organika była mecenasem tego projektu. Podczas rekordowego lotu przetestowano także próbki produktów lidera rynku ociepleń.

Rekordowe 50 skoków spadochronowych w jeden dzień

Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS