MENU
AAA

Kompletny system ociepleń

Kompletny System Ociepleń Termo Organika

Kompletny System Ociepleń Termo Organika® to zestaw pasujących do siebie elementów, takich jak kleje do styropianu, płyty styropianowe, siatki, grunty, tynki i farby. Wchodzące w skład systemu poszczególne produkty są wytwarzane w oparciu o nowoczesne technologie i surowce najwyższej jakości.

Eksperci zalecają stosowanie systemu ociepleń, w którym wszystkie składniki pochodzą od jednego producenta, zarówno styropian, jak również kleje służące do jego przyklejenia, a także tynki i farby stanowiące zewnętrzną warstwę całego układu. Tylko taki - kompletny system - daje zarówno gwarancję właściwej pracy całego układu jak i jego trwałości oraz skutecznego obniżenia kosztów ogrzania domu.

Kompletny System Ociepleń Termo Organika MAXIMUMSystem ETICS (External Thermal Insulation Composite System) – czyli złożony system zewnętrznej izolacji cieplnej – w Polsce najczęściej stosowany do ocieplania ścian budynków, znany jest również jako „metoda lekka mokra”. W jego skład wchodzi kilka produktów, które wzajemnie się uzupełniając, tworzą barierę chroniącą nasz dom przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Podstawowym izolatorem w systemie Termo Organika® są płyty styropianowe z linii produktowej „fasada”. W naszej ofercie posiadamy kilka odmian tego rodzaju styropianu, różniących się głównie poziomem współczynnika lambda. Wybór konkretnego typu zależy od inwestora, od jego oczekiwań dotyczących „ciepłochronności” domu, od zasobności jego portfela, czy też od rodzaju materiału, z którego zbudowany jest jego dom. W zależności od oczekiwanej przez użytkownika ochrony cieplnej domu może on wybrać produkty zapewniające maksymalny poziom izolacji „TERMONIUM PLUS fasada” z lambdą na poziomie 0,031 poprzez najcieplejsze na rynku płyty w kropki - „GOLD fasada” – lambda 0,038, aż do ekonomicznej wersji ocieplenia w postaci kropkowanego styropianu „DALMATYŃCZYK fasada”, który charakteryzuje się lambdą 0,044. Każdy wybór będzie dobry, gdyż wszystkie produkty Termo Organiki objęte są Rekomendacjami Jakości Instytutu Techniki Budowlanej, co gwarantuje najwyższy możliwy na rynku poziom ich jakości.

Przyklejanie płyt styropianowychZa przymocowanie płyt styropianowych do ścian zewnętrznych odpowiedzialny jest klej, który zapewnia trwałe i pewne mocowanie ocieplenia. Tutaj można wybierać między „Klejem uniwersalnym TO-KU” lub „Klejem do styropianu TO-KS” albo „Klejem poliuretanowym TO-KPS”. Jeśli inwestor decyduje się na zastosowanie płyt TERMONIUM® lub GALAXY® zalecanymi klejami są TO-KU lub TO-KPS.
Przyklejanie siatki Po przyklejeniu płyt należy je zabezpieczyć siatką elewacyjną zatopioną w kleju uniwersalnym TO-KU. I znów Termo Organika umożliwia inwestorowi wybór pomiędzy sprawdzonym, ekonomicznym rozwiązaniem siatką GOLD, a dającą maksymalną ochronę siatką TERMONIUM.

Zewnętrzną warstwę systemu ociepleń stanowi tynk cienkowarstwowy nakładany na zatopioną w kleju siatkę. Decyduje on o wyglądzie i estetyce elewacji, dlatego warto poświęcić czas na jego wybór. Jednak, przed przystąpieniem do tynkowania, wykonane do tej pory ocieplenie należy zagruntować przy użyciu gruntu sczepnego, który zapewni właściwe zespojenie wszystkich warstw izolacji.

Mając na względzie różne potrzeby klientów i ich różnorakie oczekiwania względem wyglądu elewacji budynku, Termo Organika oferuje kilka rodzajów tynków zewnętrznych, spośród których użytkownik, w zależności od swoich preferencji, może wybrać:

W wyniku wieloletnich prac i doświadczeń w laboratoriach Termo Organiki, na podstawie setek badań i analiz różnych materiałów i surowców wchodzących w skład produktów Kompletnego Systemu Ociepleń, opracowany został ich idealny zestaw, którego unikalne cechy zawarte są w trzech formułach:

 
 
 

TMT™ (TO MATCH TO), czyli DOBRZE DOPASOWANE – to technologia dopasowania wszystkich elementów Systemu Ociepleń Termo Organika. Zapewnia najlepsze dostosowanie do siebie wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia. Klient ma gwarancję, że wszystkie elementy składowe – kleje do styropianu, płyty styropianowe, siatki, grunty, tynki i farby – będą idealnie ze sobą współpracowały, dając najlepszy efekt i najwyższe parametry ocieplenia.

EASY APPLY™, czyli SZYBKOŚĆ i ŁATWOŚĆ WYKONANIA BEZ STRAT – produkty wchodzące w skład Systemu Ociepleń Termo Organika zawierają specjalne dodatki zwiększające wydajność i realnie zmniejszające zużycie materiałów w czasie aplikacji. To z kolei wpływa na obniżenie kosztów wykonania ocieplenia.

BIO PROTECT™, czyli NOWOCZESNY SYSTEM OCHRONY PRZED GRZYBAMI I GLONAMI – zastosowanie odpowiednich dodatków zapewnia skuteczną, stałą i długotrwałą ochronę elewacji przed glonami i grzybami. Dzięki temu znacząco wydłuża się żywotność całego Systemu Ociepleń Termo Organika. Jednocześnie fasada na długo zachowuje estetyczny wygląd.

 

Niewątpliwą zaletą systemu Termo Organika® jest możliwość jego dopasowania do indywidualnych potrzeb inwestora. W zależności od oczekiwanych efektów izolacyjnych i poziomu ochrony cieplnej może on dowolnie skonfigurować swój zestaw produktów, tak, aby uzyskać pożądany efekt.

DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS