Kalkulator współczynnika U

PRZYDATNE NARZĘDZIAKalkulator współczynnika U

Kalkulator pozwala obliczyć izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów oraz analizę przegród jednorodnych i niejednorodnych pod kątem kondensacji pary wodnej oraz wysychania wilgoci.

Wybierz rodzaj przegrody i określ parametry

Zobacz wymagania

Baza wiedzyCo to jest współczynnik przenikalności ciepła U i jakie są wymagania prawne

Wartość współczynnika U przegród zewnętrznych i wewnętrznych w budynku, trzeba obliczyć. Jak? Najogólniej mówiąc, potrzebne są do tego grubość wszystkich warstw izolacji (np. z wełny skalnej) oraz ich parametry cieplne.

To jedno z koniecznych wymagań, by dom spełniał obowiązujące przepisy. Od stycznia 2021 roku obowiązuje trzeci ostatni etap wprowadzonych w 2013 roku zmian w Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Izolacyjność cieplna ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, podłóg, stropów, okien, drzwi, jest dopasowania do realiów dzisiejszego sposobu budowania.

Czytaj dalej

Dlaczego współczynnik przenikania ciepła jest ważny?

Obecnie dużą wagę przywiązuje się do energooszczędności w budownictwie, również jednorodzinnym. Decydując się na budowę domu dbamy o to, aby dom po wybudowaniu generował jak najmniejsze koszty eksploatacyjne. Nie jest już tajemnicą, że przez ucieczkę ciepła z domu najwięcej energii potrzeba do ogrzewania zimą i klimatyzacji.

A ile ciepła tracimy? Może uciekać go bardzo dużo. Zużycie energii można więc ograniczyć przez zmniejszenie ucieczki ciepła przez podłogę na gruncie, ściany zewnętrzne, okna, drzwi i dach. Niewielkie straty ciepła przekładają się bowiem na mniejsze rachunki za energię cieplną. W tym zakresie jednym z najważniejszych parametrów jest współczynnik przenikania ciepła.

 

Termo Organika to jedyny producent styropianu w Polsce, który ma prawo do produkcji i sprzedaży płyt styropianowych w kropki — DALMATYŃCZYKA. Firma oferuje także styropian grafitowy o bardzo niskim (korzystnym) współczynniku przenikania ciepła.

Jakość produktów Termo Organiki potwierdzają rokrocznie otrzymywane nagrody i wyróżnienia, zarówno od ekspertów izolacji, jak i konsumentów. Najlepszy styropian na rynku ze złotymi medalami “Konsumenckiego Lidera Jakości” oraz statuetki “Budowlanej Marki Roku” dla płyt styropianowych i systemu ociepleń nie pozostawiają wątpliwości, jaki styropian i system ociepleń wybrać.