MENU
AAA

Jak dobierać parametry styropianu, jego rodzaj - aby mieć pewność, że dom będzie ciepły? Jak ocieplić dom?

Zasadnicze różnice pomiędzy odmianami styropianu dostępnego na naszym rynku dotyczą głównie najważniejszej jego cechy - współczynnika przewodzenia ciepła λ(lambda), którego wartość mieści się w przedziale od 0,044 do 0,031 W/mK. Im mniejsza jest wartość współczynnika λ tym lepsze właściwości izolacyjne posiada styropian. Istotne są również inne parametry styropianu, takie jak: wytrzymałość na rozciąganie, zginanie, czy też wytrzymałość na ściskanie(tylko w przypadku miejsc obciążonych jak np. podłogi, dachy, itp.). Ważna jest również cecha dużej odporności na zawilgocenie, co ma szczególne znaczenie w izolacji ścian fundamentowych. Pod względem izolacyjności cieplnej płyt styropianowych różnice mogą sięgać nawet ponad 40% pomiędzy poszczególnymi odmianami styropianu. Najważniejsze by przy doborze rodzaju materiału kierować się głównie miejscem jego zastosowania. Wielu klientów zadaje pytania "Jak ocieplić dom?" lub "Jaką grubość powinno mieć ocieplenie domu?". Firma Termo Organika w nazwach produktu zamieszcza ich docelowe zastosowanie w poszczególnych częściach budynku np. fasada, dach-podłoga, fundament i parking. Stąd dowiedzieć się można jaki styropian wybrać do ocieplenia swojego domu, czy na elewację. W każdej wymienionej aplikacji, styropian występuje w kilku odmianach, różniąc się parametrami izolacyjnymi i mechanicznymi.

Przed wykonaniem izolacji termicznej bądź akustycznej ( w przypadku podłogi na stropie), powinniśmy się zwrócić do projektanta bądź architekta w celu wykonania planu ocieplenia tegoż budynku. Będziemy wtedy pewni że zastosowaliśmy odpowiedni styropian w odpowiednie miejsce, oraz że nasz dom został należycie ocieplony.

Przy wyborze styropianu tak jak przy wyborze innych materiałów budowlanych zazwyczaj kierujemy się znajomością marki, doradztwem w składzie budowlanym, czy też polegamy na wyborze architekta. Firma Termo Organika dysponuje bardzo rozbudowanym działem doradztwa technicznego, również mobilnego, gdzie przedstawiciele firmy doradzą i pomogą realizacji zamówienia potrzebnych materiałów.
Termo Organika Sp. z o.o.
Termo Organika Sp. z o.o.
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS