MENU
AAA

Tynki mozaikowe, mineralne, akrylowe i silikonowe

W kompletnym systemie ociepleń tynk stanowi zewnętrzną warstwę elewacji narażoną na niekorzystne warunki atmosferyczne. To jaki tynk zewnętrzny wybrać uzależnione jest od rodzaju podłoża oraz potrzebnych dodatkowych właściwości fizykochemicznych. Tynki Termo Organika odporne są na warunki atmosferyczne oraz korozje biologiczną, dodatkowo tynk akrylowy i tynk silikonowy wykazują zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory tynków odporne są na blaknięcie, a tynk silikonowy dzięki lepszym właściwościom mechanicznym i elastyczności od tynku mineralnego może być stosowany także na podłożach nie-mineralnych.

W ofercie Termo Organiki znajdują się także cechujące się bardzo dobrymi właściwościami tynki polikrzemianowe o obniżonej wartości pH, paroprzepuszczalne i hydrofobowe. To jaki tynk na elewację wybrać, uzależnione jest także od upodobań oraz możliwości finansowych klienta, rodzaju tynku zewnętrznego przewidzianego w projekcie, czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczenia powietrza czy rodzaju budynku (dom jednorodzinny, kamienica itp.). Do wykonywania cokołów polecany jest tynk mozaikowy, zapewniający odpowiednią ochronę dolnych części elewacji oraz estetyczny wygląd.

Tynki dostępne są w ponad 250 kolorach standardowych według wzornika Colors of Termo Organika, w którym znajduje się także paleta melanży w jakich dostepny jest tynk mozaikowy. Dodatkowo istnieje możliwość barwienia tynków według indywidualnych potrzeb. Wyjątkiem jest tynk mineralny, dostępny tylko w kolorze białym.

Tynk silikonowy TERMONIUM
Tynk silikonowy GOLD TO-TSG
Tynk silikonowy SILVER TO-TSS
Tynk silikonowo-silikatowy TO-TSISI
Tynk silikonowo-akrylowy TO-TSA
Tynk polikrzemianowy TO-TP
Tynk akrylowy TO-TA
Tynk mineralno-polimerowy TO-TM
Tynk mozaikowy (dekoracyjny) TO-TD
Tynk mozaikowy (dekoracyjny) TO-TD Art
Lekki tynk cementowo-wapienny

Tynki do aplikacji mechanicznej

Tynk silikonowy GOLD TO-TSGm
Tynk silikonowy SILVER TO-TSSm
Tynk silikonowo-silikatowy TO-TSISIm
Tynk silikonowo-akrylowy TO-TSAm
Tynk polikrzemianowy TO-TPm
Tynk akrylowy TO-TAm
DE PRODUKTKATALOG | EN PRODUCT CATALOGUE | FR LISTE DES PRODUITS